Hlobilová-Mrkvičková Marie
Číslo položky: 10735
Moje sledované obrazy Přístav ve Splitu
popis: Akvarel, rozměry: 46 x 62 cm, zaskleno, datováno 1935
o autorovi: Narodila se 9.4.1903 v Přerově a zemřela 3.6.1999 v Praze.
Studovala na uměleckoprůmyslové škole v Praze. Od roku 1936 vystavovala na výstavách kruhu výtvarných umělkyň. Byla členkou Syndikátu výtvarných umělců. Začínala jako grafička a ilustrátorka, věnovala se prostředí chudých, ilustrovala dílo Petra Bezruče. Později tvořila zátiší, kytice, pohledy na zákoutí zahrad, vsí a městeček.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

24.06.2020 21:48

1 000,00 Kč 18.6.2020 22:13:46