Hassenteufel Hans
Číslo položky: 10588
Moje sledované obrazy Poodhalená dívka z Orientu
popis: Olej na plátně, rozměry : 96 x 71 cm Celkové : 126 x 100 cm. Datováno 1927. Původní rám
o autorovi: Hans Hassenteufel,
1887 Hamburg – 1943 München německý portrétista a malíř aktů.
Hassenteufel studoval soukromě u Rudolfa Jacoba Zellera v Hamburku, poté u Waltera Thora v jeho soukromé škole malování a kreslení v Mnichově a na Královské akademii umění v Mnichově u Petera Halma a Franze von Stucka.
Po ukončení studií zůstal Hassenteufel v Mnichově a vytvořil řadu portrétů a ženských aktů, často v orientálním prostředí. Málokdy maloval krajiny a zátiší. Mnoho z jeho děl se objevilo v tištěné podobě ve formě pohlednic.
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
38 000 Kč