Zpět na aukce Konůpek Jan
Moje sledované obrazy Poslední večeře
popis: Akvarel, rozměr listu 71,5 x 52 cm, volný list
o autorovi: Narodil se 10. 10. 1883 v Mladé Boleslavi a zemřel 13. 3. 1950 v Praze.
Původně studoval architekturu, tam ho ale Pavel Janák a V. V. Štech ovlivnil, aby studoval uměleckou školu. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků SURSUM. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považovány jeho díla z počátku 20. století, které jsou ovlivněné symbolismem a stylizovány dle secesníklimtovské ornamentiky. Podílel se na ilustraci symbolistní a klasické literatury, vytvořil i samostatné grafické cykly věnované velké části české a světové literatury. Mnoho z jeho prací bylo inspirováno gotickou a barokní architekturou a mystikou středověku. Je zastoupen v NG a Galerii hl. m. Prahy, Památníku národního písemnictví, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v Moravské galerii Brno a jinde.
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
8 600 Kč