Éder Gyula
Číslo položky: 10563
Moje sledované obrazy Ježíš a Máří Magdaléna
popis: Olej na plátně, rozměry : 50 x 35 cm, zaskleno
o autorovi: Gyula (Július) Éder se narodil 25. 12. 1875 v Košicích, zemřel 30. 9. 1945 v Budapešti. 1894-98 studoval na Akademii výtvarných umění v Mnichově (prof. Hackl, Diez), od 1901 na tamní mistrovské škole J. Benczúra. 1901 studijní cesta do Itálie, 1904 Belgie a Holandska. Často navštěvoval Tatranskou Poliansku, kde se setkával s A. Borúthom. Maloval portréty, akty, náboženské kompozice, mytologické náměty, ilustrace a karikatury, ale i tatranské krajiny. Jeho díla jsou ve Východoslovenské galerii v Olomouci a Národní galerii v Budapešti.
literatura:
Váross, M .: Výtvarný život na Slovensku začátkem 20. století. Bratislava 1971, s. 92; Seregélyi, G .: Magyar Festök és grafikusok adattára. Szeged 1988.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
15 000 Kč