Wágner Josef
Číslo položky: 10420
Moje sledované obrazy Matka s dítětem
popis: Pískovcová plastika, rozměr 44 x 36 cm, neznačeno, poškozeno
o autorovi: Narodil se 2.3.1901 v Jaroměři a zemřel 10.2.1957 v Havlíčkově Brodě.

Byl vyučený kamenotiskař, studoval na státní odborné škole sochařské a kamenické v Hořicích, následně studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Štursy, ve studiu pokračoval na speciální škole modelování u prof. Guttfreunda, která byla při uměleckoprůmyslové škole v Praze. Podnikl studijní cesty po Itálii, Francii, Německu a absolvoval stipendijní pobyt v Řecku. Od roku 1945 působil jako profesor na vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Vystavoval se S.V.U. Mánes.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
7 000 Kč