Adriaen Van Ostade - napodobitel
Číslo položky: 10183
Moje sledované obrazy Hospodský tanec
popis: Olej na dřevě, rozměr 31 x 30 cm, nesignováno
o autorovi: 10. prosince 1610, Haarlem – 2. května 1685, Haarlem) byl nizozemský malíř a rytec, řazený obvykle k baroku.
Jeho doménou byly žánrové obrázky, na nichž byli většinou rolníci – na poutích, v hospodách i při práci. V tom se podobal svému spolužáku Adriaenu Brouwerovi, přičemž stejně jako u něj časem v Ostadeových malbách přibývalo grotesknosti. V závěru života se navíc přeorientoval na rolnické výjevy z krajiny, zatímco v raných dílech převládaly interiéry.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
5 000 Kč