Mysliveček J. Václav
Číslo položky: 10182
Moje sledované obrazy Portrét měšťana
popis: Olej na plátně, rozměr 25 x 21 cm, plátno zvlněno. Rozměr včetně rámu 55 x 425 cm
o autorovi: Narodil se 25. 9. 1812 v Praze a zemřel 15. 4. 1882.

Malíř podobizen.

Od roku 1829 byl žákem pražské akademie. V roce 1830 dostal školní cenu. Byl oblíbeným malířem ve staropražských rodinách. Vyšel z Waldherrovy školy. Jeho otec Martin pocházel z Bechyně, byl později majitelem domu v Praze. Mysliveček se také pokoušel v církevní malbě, ale podobizna byla jeho hlavním oborem. Na výstavě miniatur v roce 1913 vystavoval řadu svých podobizen, včetně podobizny slečny Julie Mužíkové, provdané Emingerové.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 500 Kč

09.04.2020 21:13

1 500,00 Kč 9.4.2020 21:09:23