Vodičková Marta
Číslo položky: 10167
Moje sledované obrazy Rybník za vsí
popis: Olej na lepence, rozměr 50 x 70 cm
o autorovi: Narodila se v roce 1939 v Holešově.
Vystudovala průmyslovou školu grafickou. Pracovala jako technicko - výtvarná redaktorka ve zdravotnickém nakladatelství, poté jako samostatná výtvarnice. Svoje obrazy květin a krajinářské náměty vystavuje pravidelně od roku 1977 a od roku 1989 již jako členka tehdejšího Českého fondu výtvarných umělců. Její krajinářské studijní cesty směřovaly opakovaně do Gruzie v letech 1984 a 1987, jakož i na řecké ostrovy v letech 1997 až 2012, odkud má početné kolekce akvarelů a temper. Často pracovně pobývala na Vysočině v okolí Budislavi, a Svojanova, na Valašsku v Rusavě a Mikulůvce, kde také vystavovala. V posledních letech, se přestěhovala z Prahy na středočeský venkov.
Maluje zejména obrazy květin a každoročně svoje práce vystavuje se skupinou regionálních výtvarnic.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 200 Kč