Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Číslo položky: 10126
Moje sledované obrazy Abrahám a Izák
popis: Lept, rozměr tiskové plochy 12 x 9 cm, mírně poškozeno, zaskleno. Výjev ze Starého zákona. Tento lept je zastoupený i ve sbírkách Moravské galerie.
o autorovi: 15. července 1606 Leiden – 4. října 1669 Amsterdam,
byl nizozemský malíř, kreslíř, grafik a rytec. Je považován za jednoho z nejlepších malířů a grafiků západního umění. Doba jeho tvorby spadá do tzv. nizozemského zlatého věku, (nizozemsky Gouden Eeuw), období rozkvětu nizozemské společnosti a její kultury v 17. století. Slavným se stal již za svého života a záhy byl považován za největšího nizozemského malíře. Rembrandt ve svém díle prokazuje výjimečnou znalost klasické ikonografie, technicky mistrné zvládnutí šerosvitu a figurální malby. Jeho dílo zahrnuje portréty, zejména autoportréty, a také holandské krajiny a obrazy s mytologickými či biblickými tématy. Své obrazy podepisoval RH, později RHL (Rembrant Harmenszoon z Leidenu).

Zdroj Wikipedie
Vyvolávací cena:
800 Kč
1 600 Kč