Šíma Ladislav
Číslo položky: 9963
popis: Olej na plátně, rozměry: 47 x 35 cm. Odborně restaurováno.
o autorovi: 12.7.1885 (Praha) - 12.5.1956 (Benešov u Prahy) malíř - SVU Mánes, Akademie výtvarných umění, Praha . Šíma patřil od roku 1911 ke Skupině výtvarných umělců, na I. a II. výstavě Spolku vystavoval vedle malířů jako jsou Špála, Čapek a další. Na některých plátnech zaujme jeho fauvisticky uvolněný malířský rukopis a živá barevná škála. Dnes je spojen především s prostředím Benešovska, kde léta působil a s nímž je spojena řada jeho námětů. dílo: krajiny, figurální malby. Žák profesorů : Vlaho Bukovac, Bohumír Roubalík, František Thiele)Zastoupen v Galerii hlavního města Prahy
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
5 500 Kč