Truhlářová Venda
Číslo položky: 9906
Moje sledované obrazy Zelená krajina
popis: Olej na plátně fixováno na sololitu, rozměry: 51 x 41 cm. Nesignováno
o autorovi: Malířka, grafička.
Narodila se 22.5. 1924 v Opavě.
Studovala užitou a dekorativní malbu v architektuře a propagaci u V. Hrocha na Škole umění ve Zlíně, v ateliéru u prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze a v ateliéru malby u prof. V. Sychry a V. Silovského na AVU v Praze. Zabývala se grafikou, od 1962 výhradně olejomalbou nebo akvarelem a příležitostně i malbou na porcelán.Je členkou UB. Zastoupena je ve sbírkách NG, GHMP a ČMVU v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích, AJG v Hluboké nad Vltavou, Západočeské galerie v Plzni, Galerie Vysočiny v Jihlavě, KGVU v Zlíně, GVU v Rychnově nad Kněžkou a jinde.
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 800 Kč

12.02.2020 21:10

1 800,00 Kč 12.2.2020 19:11:28