Hosperger Emanuel
Číslo položky: 10063
Moje sledované obrazy Mořský příboj - velký formát
popis: Olej na plátně, rozměr 45 x 130 cm, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 21. 3. 1891 v Karlíně a zemřel v roce 1984.
Malíř mořských a přímořských motivů, povoláním úředník Úrazové pojišťovny v Praze.
Studoval na akademii výtvarných umění v Mnichově u profesora Brucknera. Dodatečně byl ovlivněn Knüpferem Benešem při jeho pobytu v Praze v roce 1908. V roce 1929 vystavoval v Tyršově domě v Praze a v Plzni, v roce 1934 v Národním domě v Praze - Košířích, v roce 1936 byl v Opatii oceněn jeho obraz "Rozbouřené moře".

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
7 000 Kč

12.02.2020 20:19

7 000,00 Kč 12.2.2020 20:15:21