Zpět na aukce Zahel Adolf
Moje sledované obrazy Letní krajina - velký formát
popis: Olej na plátně, rozměry : 100 x 118 cm, nerámováno
o autorovi: Narodil se 18. 5. 1888 v Praze a zemřel v roce 1958.
V letech 1907 - 1910 byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze, v letech 1910 - 1913 pražské akademie ve speciální škole profesora R. Ottenfelda a v letech 1917 - 1918 speciání školy profesora M. Švabinského. Roku 1911 procestoval Německo, Holandsko a Belgii, v roce 1912 Rusko, Krym, Černé moře. V roce 1913 přišel do Paříže a v roce 1914 pobyl na Adrii. Od roku 1912 se účastnil četných výstav doma i v cizině. Jeho díla se nacházejí v mnoha veřejných galeriích. Své krajiny, ať byly motivem z Bretaně nebo českého jihu, zakládal si vždy na barevné harmonii.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
17 500 Kč