Kirnig Alois
Číslo položky: 9749
Moje sledované obrazy Krajina se zámečkem
popis: Olej na plátně fixované na lepence, rozměry: 27,5 x 45 cm, nesignováno. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem
o autorovi: Narodil se 10.6.1840 v Praze a zemřel 25.11.1911 v Praze.
Již ve 14 letech byl žákem F. Lepié. Od útlého věku putoval po Čechách a kreslil zejména architekturu českých měst. Studoval na pražské AVU u prof. Haushofera, současně i v Mnichově u Ed. Schleicha. Záhy začíná vystavovat své krajinářské práce, které se nesou ve stylu Haushoferovy staré školy. V roce 1866 si otvírá v Praze soukromou krajinářskou školu. Kromě alpských a italských krajin maloval jak partie z okolí Prahy (Šárka, Podbaba, Troja atd.) tak i motivy staré Prahy.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
19 000 Kč