Oliva Viktor
Číslo položky: 9813
popis: Olej na lepence, Rozměry : 58 x 42 cm. Signováno, autorský rám se štítkem.
o autorovi: Narodil se 24. 4. 1861 v Novém Strašecí a zemřel 5. 4. 1928 v Praze.
Malíř, ilustrátor, navrhoval plakáty a knižní vazby.

V letech 1879-1883 studoval na pražské Akademii u Františka Sequense, v období 1884-1891 žil a studoval v Mnichově s přestávkou několika měsíců roku 1888, kdy navštívil Paříž. Pracoval pro pražské nakladatelství Jan Otto, byl redaktorem obrazové části časopisu Zlatá Praha. Pro Olivovu malbu je charakteristické prolínání prvků dekadentního naturalismu a symbolismu, v kresbách a ilustracích přešel k dekorativní secesi. Maloval také podobizny, salónní žánry, byl autorem několika nástropních maleb - ve velkém sále na Žofíně, v Měšťanské besedě v Plzni, malířskou výzdobou doplnil Ohmannovou kavárnu Corso, postavenou v letech 1897-1898 na Příkopech.
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
28 000 Kč