Zpět na aukce Grus Jaroslav
popis: Litografie, rozměr tiskové plochy 14 x 10 cm, signováno v tisku i rukou, zaskleno
o autorovi: Narodil se 13. 8. 1891 v Pardubicích a zemřel 13. 10. 1986 v Praze.
Malíř krajin a podobizen.
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. V roce 1909 na Purmanovo cestovní stipendium navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, která je soustředěná především na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu. V poválečném období se přiklonil k realistickému vitalismu. Roku 1931 vytvořil scénografii Prodané nevěsty. Vystavoval od roku 1917.
Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
600 Kč
700 Kč