Čížek Bohumil
Číslo položky: 5503
popis: Olej na lepence, rozměr 33,5 x 26 cm, signováno vlevo dole Čížek
o autorovi: Narodil se 13. 2. 1913 v Lešanech u Prostějova a zemřel 9. 9. 1989.
Studoval na ČVUT v Praze u prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Ve své tvorbě se nejprve zabýval figurálními motivy, později pak krajinomalbou. Velkou část jeho tvorby tvoří také grafické listy. Svá díla vystavoval poprvé v roce 1936, později se zúčastňoval mnoha kolektivních výstav.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
900 Kč
2 100 Kč