Muttich Kamil Vladislav
Číslo položky: 5501
popis: Kvaš na lepence, rozměr 49 x 40, značeno ligaturou vpravo dole, zaskleno
o autorovi: Narodil se v Praze. V letech 1892–1894 studoval Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. Studijní cesta jej zavedla do Itálie, kde se projevil jeho zájem o romantická orientální témata. V roce 1899 ilustroval časopis Podřipská Střela[2]. Na počátku první světové války pobýval jako válečný invalida ve vojenské nemocnici ve Vysokém na Jizerou. V letech 1915–1916 byl ředitelem tamějšího divadelního spolku, stal se hercem, maskérem i malířem divadelních dekorací. Na počátku 20. let 20. století žil v Mladé Boleslavi, kde byl zakladatelem lyžařského spolku Himalaja. Je autorem krkonošského hřebenového značení, takzvaných němých značek. Ty slouží od roku 1923 do dnešních dnů. Pro Ski klub Vysoké nad Jizerou[3] navrhl vlajku a odznak. Maloval podobizny, krajiny a orientální motivy. Kromě toho ilustroval časopisy, maloval plakáty, reklamy, pohledy a divadelní dekorace. Pracoval pro větší litografické závody nejenom v Čechách, ale i v Německu. Byl kmenovým ilustrátorem časopisu Zlatá Praha. Ilustroval mimo jiné Babičku od Boženy Němcové (rok 1913), nebo Barončinu závět od Elišky Krásnohorské (rok 1925).
Zemřel v listopadu 1924. Je pohřben na olšanském hřbitově na Vinohradech v Praze.
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
2 200 Kč