Sedliský Ivan
Číslo položky: 9732
Moje sledované obrazy Kryštof Kolumbus
popis: Olej na plátně, rozměry: 120 x 80 cm
o autorovi: Narodil se 14. 5. 1926 v Ostravě - zemřel 19. 3. 1999 v Praze.
Malíř, grafik.
Malíř používal také jméno Ivo Sedliský. Jeho bratrem byl český grafik a typograf Milan Kopřiva. Studoval na AVU v Praze u Vratislava Nechleby, u kterého v letech 1952-1960 působil jako jeho asistent. Věnoval se především figurálním kompozicím, byl autorem mnoha monumentálních prací. Znám je především cykly rozměrných obrazů s náměty světových malířů, herců a politiků, ale také portréty žen. Známé jsou i jeho obrazy automobilových závodníků. V 60. a 70. letech 20. století kromě České republiky vystavoval také v dalších evropských státech například v Německu či Nizozemí. Kromě olejomaleb jsou také ve veřejných prostorech k vidění jeho mozaiky. Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách v Evropě a Severní Americe.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
9 500 Kč