Procházka Josef
Číslo položky: 9512
Moje sledované obrazy Žena na cestě
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 8 x 13 cm, mírně poškozeno
o autorovi: Narodil se 30. 1. 1909 v Horních Krutech a zemřel 21. 3. 1984 v Praze.

Malíř krajin a zátiší v Praze.

V letech 1929 až 1936 byl žákem Akademie výtvarného umění v Praze u profesora Nejedlého, byl malířem krajin a zátiší. V roce 1935 vystavoval v Rubešově galerii v Praze krajiny a zátiší. V letech 1937 a 1939 vystavoval tamtéž souborné práce, v roce 1938 pak v Pardubicích.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
500 Kč
1 600 Kč