Dalí Salvador
Číslo položky: 9576
popis: Litografie, rozměr ve výřezu pasparty 32,5 x 26 cm, zaskleno, signováno v tisku
o autorovi: Malíř, fotograf, sochař.

Narodil se 11. 5. 1904 ve Figueres, Španělsko a zemřel 23. 1. 1989 tamtéž.

V roce 1922 Dalí odešel do Madridu, kde studoval na Škole umění San Fernando. V této době experimentoval s uměním kubismu a dadaismu, jehož jemná poetika ho zajímala celý jeho život. Na škole San Fernando se Dalí seznámil s Luisem Buñuelem a básníkem Federicem Garcíou Lorcou. Dalí nikdy tuto uměleckou školu nedokončil, neboť byl krátce před svými závěrečnými zkouškami vyhozen, protože prohlásil, že nikdo z jeho profesorů není dostatečně kompetentní k tomu, aby ho zkoušel.
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
3 500 Kč

10.12.2019 19:40