Souček Svatopluk
Číslo položky: 9660
Moje sledované obrazy Zátiší s kyticemi
popis: Olej na plátně, rozměr 62 x 77 cm, poškozeno
o autorovi: Narodil se 13. 9. 1902 v Přerově.

Studoval na UMPRUM v Praze a u prof. V. Nechleby na AVU tamtéž. V Letech 1930 a 1933 studoval v Paříži a v Itálii. Maloval portréty a žánrové obrazy. Portrétoval řadu významných osobností své doby. Byl členem SVUM, s nímž vystavoval v Čechách i na Moravě. Získal čestný titul Zasloužilý pracovník kultury. Samostatně vystavoval 1977 v okrasním muzeu ve Vyškově, kolektivně např. 1948 v Olomouci na výstavě 100 let výtvarné Moravy.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
900 Kč
6 000 Kč