Friesz Achille Emile Othon
Číslo položky: 9555
Moje sledované obrazy Koupání na řece
popis: Olej na plátně, rozměr 46 x 56 cm, nově rámováno
o autorovi: 1879 Le Havre - 1949 Paříž
Malíř, představitel fauvismu. Studoval v Le Havru na Ecole des Beaux-Arts u prof. Charlese-Marie Lhulliera. Tam se seznámil s Raoulem Dufym a Georgem Braquem, se kterými často cestoval. Poté studoval v Paříži u Léona Bonnata. Zapůsobil na něj Camille Pissaro. Cestoval po Portugalsku, Belgii, Německu. Nejprve maloval portréty a pohledy na přístavy. Poté se věnoval figurálním kompozicím a krajinomalbě.
Vyvolávací cena:
120 000 Kč
130 000 Kč