Kars Georges - připsáno
Číslo položky: 9620
Moje sledované obrazy Portrét dívky
popis: Olej na plátně, rozměr 26,5 x 21,5 cm, nesignováno
o autorovi: Narodil se 1882 v Kralupech nad Vltavou a zemřel 5. 2. 1945 v Ženevě.

Malíř.

Pocházel ze židovské rodiny obchodníka s obilím, studoval v Mnichově u Franze Stucka. Jeho spolužáci byli mj. Jules Pascin a Paul Klee. V letech 1906 a 1907 procestoval Iberský poloostrov, studoval díla Velázqueze a Goyi a setkal se s Juan Grisem. Poté se usadil v Paříži na Montmartru. První světovou válku strávil s přítelem Pascinem v Belgii. V roce 1933 si koupil dům v Tossa de Mar nedaleko Barcelony, kde strávil tři roky, poté se vrátil do Paříže a žil v ulici Caulaincourt. V roce 1939 utekl do Lyonu a roku 1942 odešel se svou sestrou do exilu ve Švýcarsku; žili nedaleko Curychu. V roce 1945, deprimován zprávami o holokaustu, spáchal sebevraždu skokem z pátého patra ženevského hotelu.
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
4 000 Kč

10.02.2020 19:54

4 000,00 Kč 10.2.2020 19:50:22