Zamazal (Veris) Jaroslav
Číslo položky: 9530
Moje sledované obrazy Krajina s mostem
popis: Olej na lepence, rozměr 25 x 70 cm
o autorovi: Narodil se 10. 7. 1900 ve Vsetíně na Moravě a zemřel v roce 1983.
Tvořil střídavě v Praze a v Paříži. Byl žákem pražské Akademie, pod vedením profesorů Preislera, Nechleby a na speciálce profesora Krattnera. Tvořil obrazy po způsobu starých italských a hoslandských mistrů, vnikl do způsobu jejich vnímání barev a jejich nanášení na plátno, napodoboval i dobovou patinu obrazů. Potom přešel k impresionistickému portrétu francouzského typu a k novoklasické hladké malbě. Dalšímu studiu se věnoval ve Vídni a v Paříži, kde pracoval v kopírovacích dílnách v Louvru. Na studijní cesty jezdil do Itálie, Španělska a Francie. Vystavoval v Praze, Košicích, Brně, Mor. Ostravě, Hradci Králové a Olomouci.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
4 000 Kč