Feuerbach Anselm
Číslo položky: 9491
Moje sledované obrazy Láska nebeská
popis: Olej na plátně, 73,5 x 59 cm, nesignováno. Na rubu přípis, posoudil a autorství určil historik umění František Xaver Harlas
o autorovi: 12. září 1829, Špýr – 4. ledna 1880, Benátky,
Německý malíř, vůdčí postava německého neoklasicismu.
Malířství studoval v Düsseldorfu, Mnichově, Antverpách a Paříži. Dlouho pobýval v Itálii. V letech 1873 až 1877 byl profesorem ve Vídni,
Studovala u Wilhelma von Schadowa a Johanna Wilhelma Schirmera na Düsseldorfské akademii. Poté následovaly pobyty v Mnichově a období studia na Akademii v Antverpách. Feuerbachovo umění rozhodujícím způsobem ovlivnilo Gustave Courbet, Théodore Rousseau a Eugene Delacroix. Granty umožnily Feuerbachovi pracovat nejprve v Benátkách a poté v Římě. Mladý umělec byl velmi ovlivněn malbou renesance; na jeho práci měla vliv zejména barvitost Benátčanů. Témata, kterými se zabývá, zahrnovala krajiny, portréty a literární či mytologické scény. Zejména jeho portréty žen byly vykresleny s velkou citlivostí.
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
39 000 Kč