Wiesner Adolf
Číslo položky: 9446
Moje sledované obrazy Žena v bílém šálu
popis: Olej na plátně, rozměry : 80 x 68 cm, řezaný, zlacený Eckův rám. Autor zastoupen mnoha obrazy v Židovském muzeu
o autorovi: Narodil se 31. 3. 1871 v Praze a zemřel 18. 9. 1942 v Terezíně
Malíř, žák pražské akademie u prof. Pirnera (2 roky), poté na akademii v Drážďanech u prof. Pohle a v Mnichově u prof. Seitze. Po návratu do Prahy patřil k prvnímu kruhu žáků prof. Hynaise. Poprvé vystavoval v Rudolfině a patřil tehdy také mezi první členy S. V. U. Mánes.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
18 000 Kč