Renčín Vladimír
Číslo položky: 5471
Moje sledované obrazy Pohled na svět
popis: Litografie, ve výřezu 22 x 29 cm + pasparta a rám, zaskleno, signováno Renčín 35/40
o autorovi: Grafik, ilustrátor, karikaturista.
Narozen 6.12. 1941 v Pečkách u Nymburka.
Studoval na Střední ekonomické škole. Výtvarník autodidakt. Prošel různými profesemi, od 1965 se věnuje výhradně výtvarné tvorbě. První kresbu publikoval 1959 v Zemědělských novinách, od 1962 spolupracoval jako kreslíř s redakcemi Dikobrazu, Mladého světa a dalšími domácími i zahraničními časopisy. Zabývá se kresleným humorem, jehož výtvarným základem je realistická, většinou kolorovaná lineární kresba. Inspiraci nachází v denním tisku, rozhlase i v televizi – v každodenních domácích a zahraničních událostech.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
500 Kč
900 Kč