Zpět na aukce Adámek Rudolf
Moje sledované obrazy Pohled na statek
popis: Olej na plátně, rozměr 82 x 66,5 cm, nesignováno
o autorovi: Narodil se 9. 5.1882 v Kutné Hoře a zemřel 1. 3.1953 v Praze.
Malíř, grafik, ilustrátor a restaurátor.
Byl žákem pražské akademie u profesora Františka Ženíška. V jeho pracích je silný prvek mysticismu. Byl visionářem a náboženským myslitelem. Ilustroval různé knihy pohádek. Mezi uměleckými odborníky je považován za předního českého symbolistu. Byl členem výtvarného a uměleckého sdružení symbolistů Sursum a S. V. U.“ Myslbek“. V letech 1925 – 1930 podnikl tři studijní cesty do Itálie a v roce 1931 do Paříže. Vydával litografie, maloval ale i krajiny, kreslil též ex libris.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
1 600 Kč