Zpět na aukce Čutta Václav
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 27 x 17 cm + pasparta a rám, zaskleno, signováno vlevo dole V. Čutta
o autorovi: Český malíř, grafik a knižní ilustrátor. Narodil se 28.prosince 1878 v Praze a zemřel 19.dubna 1934 tamtéž. Je pohřben v Praze na Vyšehradě.

Václav Čutta byl známým ilustrátorem prvorepublikových knih pro děti a mládež. Ve dvacátých letech minulého století vytvořil soubor kolorovaných kreseb jako předlohy pro pohlednice, které měly v tisícových nákladech působit především jako propagace československé armády. Václav Čutta vykreslil nejvýznamnější situace ze života vojínů v základní službě. Scény, které působí vesele a humorně, měly evokovat vcelku bezstarostný život v kasárnách.
Vyvolávací cena:
700 Kč
700 Kč

07.11.2017 20:10

700,00 Kč 30.9.2017 22:08:09