Zpět na aukce Rambousek Jan
popis: Olej na lepence, rozměr 29,5 x 32,5 cm
o autorovi: Narodil se 24. 5. 1895 v Praze a zemřel 29. 5. 1976 v Praze.
Kreslení se věnoval již na gymnáziu pod vedením svého učitele F. Žákavce a výborného akvarelisty F. Sychry. Od roku 1914 studoval rok na AVU v Praze u profesorů J. Preislera a V. Nechleby. Po získání ročního stipendia od francouzské vlády si ke studiu vybral Paris Ecole des Breaux Arts. Po návratu do Prahy byl v letech 1925 – 1929 asistentem na speciálce u M. Švabinského a F. T. Šimona na AVU. Spoluzaložil grafickou odbočku Umělecké besedy, byl zakladatel a do roku 1928 byl redaktor sborníku Hollar. Byl představitelem sociální grafiky zdůrazňující kontrasty světla a stínu. Uplatnil se též jako ilustrátor knih.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

20.11.2019 21:50

1 000,00 Kč 19.9.2019 22:56:05