Krämmer Johann Victor
Číslo položky: 5462
Moje sledované obrazy Portrét chlape
popis: Akvarel, rozměr 34 x 27 cm, na zadní straně značeno přípisem Johann Victor Krämmer, zaskleno
o autorovi: Narozen 23. srpna 1861 v Adamsthalu - 6. května 1949 ve Vídni zemřel.
V letech 1881 až 1883 navštěvoval Všeobecnou uměleckou školu malířství ( Allgemeine Malerschule ) z Vídeňské akademie výtvarných umění, od roku 1883 do roku 1888 byl studentem rakouského historického a orientálního malíře Leopolda Carl Müllera na speciální škole historické Malba ( Spezialschule für Historienmalerei ). Krämer získal Římskou cenu v roce 1888 za zobrazení jeho rozsudku v Paříži ; S doprovodným cestovním stipendiem navštívil Paříž , Londýn , Madrid , Tangier (s Hermannem Bahrem a Gyulou Tomai ) aItálie od roku 1888 do roku 1890.
V roce 1891 se přestěhoval do vídeňského studia, který si zachoval až do své smrti. V roce 1892 se stal členem Starého světa , klubu výtvarných umělců. V této době pracoval pro komise a strávil čas jako výtvarník v rodině průmyslníka Karla Wittgensteina . V roce 1893 nastoupil do vídeňského Künstlerhausu a v roce 1897 byl zakládajícím členem Vídeňské secese . Jeho práce byla vystavena na druhé výstavě Secese.
S patronátem od Leopoldina Wittgensteina strávil v letech 1898-1900 cestou v Egyptě a Palestině , dosahující až na Abu Simbel a Baalbek . S kamerou Kodak si vzal mnoho fotografií, které jsou nyní součástí sbírek muzea Albertiny . V roce 1901 byla 11. výstava Secese zcela tvořena jeho dílem, včetně zahájení knihy, která zaznamenávala cestu do Egypta a Palestiny. Také v roce 1901 měl řadu svých děl obsažených v časopisu Secession Ver Sacrum . Postupoval po aktivním výstavním plánu, mimo jiné v Mnichově , v Berlíně , v Praze(1902), Graz (1904) a Linz (1910).
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 800 Kč

07.11.2017 19:41

1 800,00 Kč 7.11.2017 19:37:55