Písecký Josef (Liška).
Číslo položky: 9273
Moje sledované obrazy Skalnatá krajina na Balkáně
popis: Olej na lepence, rozměry: 50 x 64 cm, datováno 1913, dobový rám - poškozený
o autorovi: Narodil se 21. 2. 1878 v Kroměříži a zemřel 14. 4. 1954 v Praze.
Malíř moří a krajin v Praze.
Učil se na soukromé škole Quastově v Písku, později mu byla učitelem sama příroda. V letech 1901 - 1908 byl činný v Pištěkově divadle na Smíchově. Od roku 1908 často cestoval na Jadran a do Itálie, kde tvořil a studoval moře. Maloval také krajiny Táborska, Třeboňska, Šumavy, Krkonoš, Polabí, ale i pražské pohledy. V Praze pořádal souborné výstavy

Vyvolávací cena:
5 000 Kč
12 000 Kč