Stříbrný Vladimír
Číslo položky: 5457
Moje sledované obrazy Vánoční motiv
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 14,5 x 20,5, signováno vpravo dole V. Stříbrný 1961, zaskleno.
o autorovi: Narodil se 7.10. 1905 v Českých Budějovicích a zemřel 19.6. 1970.
Studoval u prof. J. Obrovského a V. Nechleby na AVU v Praze. Byl malířem žánrů, zátiší a portrétů, s oblibou maloval ženské tělo. Dílo nese znaky akademické malby, typický je veristicky pojatý detail v kombinaci s volnější, měkkou štětcovou stopou a staromistrovsky potemnělý kolorit. Člen JUV. Samostatně vystavoval např. 1931 v Topičově salonu v Praze.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
500 Kč
900 Kč