Nedbal Václav
Číslo položky: 5455
Moje sledované obrazy Lázně Luhačovice
popis: Olej na překližce, rozměr 35 x 44,5 cm, signováno vlevo dole V. Nedbal 1946, nerámováno.Motivem obrazu je Společenský dům v Luhačovicích.
o autorovi: Narozen 16.09.1881 Březové Hory (Příbram, Česko) - Zemřel 28.07.1953 v Praze
Malíř a pedagog.
Absolvent Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Působil jako učitel kreslení v Březnici, Rožmitále a v Praze. Dále pak jako školní inspektor v Praze a v l. 1928-1935 v Novém Městě nad Metují, kde ho umělecky inspiroval orlický kraj. Byl zapojen do Výtvarnické družiny v Praze, kde byl řadu let jednatelem a krátce i předsedou. - Maloval krajinu Orlických hor, pražské městské motivy, portréty, květiny i zátiší. Autor portrétů bývalých rektorů UK B. Hrozného a F. Slavíka.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

07.11.2017 19:05

1 000,00 Kč 1.10.2017 20:25:40