Panuška Jaroslav
Číslo položky: 9178
Zpět na aukce
popis: Akvarel na akvarelovém papíru, rozměry : 43 x 32 cm, mezi lety 1900 - 1908. Nově rámováno,zaskleno. Odkaz: file:///C:/Users/Vlada/Desktop/podpisy/Jaroslav_Panuska-komplet.pdf
o autorovi: Narodil se 3. 3. 1872 v Hořovicích a zemřel 1. 8. 1958 v Kochánově nad Sázavou.
Malíř krajin a fantastických a strašidelných pohádkových výjevů.
Studoval na pražské Akademii u Julia Mařáka v letech 1892 - 1898 a u Maximiliána Pirnera v letech 1889 - 1890. V letech 1887 - 1889 pobýval u otce pracujícího jako geometr v Bosně. Roku 1889 cestoval do Drážďan a Mnichova. Za otcem na Balkán jel opět roku 1890 a 1893, kdy navštívil i Benátky. Od roku 1926 trvale žil v Kochánově nad Sázavou. Typická je pro něj tvorba z přelomu století, která se váže k symbolismu a která obohacuje úzkostné a strašidelné vize o groteskní polohu. Časté jsou i pohádkové motivy. Roku 1905 vyšla kniha Letní noc V. Říhy, k níž vytvořil obrazový doprovod. Vedle toho maloval zhruba od roku 1907 koloristicky bohaté, impresivně laděné krajiny. Jeho záliba v historii a archeologii se promítla i do obrazů inspirovaných minulostí a obrazových rekostrukcí pravěkých sídlišť a starých památek.

(Tomanův slovník, Julius Mařák a jeho žáci, katalog k výstavě)
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
Aktuální cena:
24 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
19.11.2019 19:34

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
24 000,00 Kč 19.11.2019 19:30:09
23 000,00 Kč 19.11.2019 19:28:09
22 000,00 Kč 19.11.2019 19:27:11
21 000,00 Kč 19.11.2019 19:26:57
(limitem)
20 000,00 Kč 19.11.2019 19:26:56
19 000,00 Kč 19.11.2019 19:26:17
(limitem)
18 000,00 Kč 19.11.2019 19:26:16
17 000,00 Kč 19.11.2019 19:25:57
(limitem)
16 000,00 Kč 19.11.2019 19:24:52
15 000,00 Kč 19.11.2019 19:24:18
14 000,00 Kč 19.11.2019 19:23:46
13 000,00 Kč 19.11.2019 19:23:35
12 000,00 Kč 19.11.2019 19:23:19
11 000,00 Kč 19.11.2019 19:22:42
10 000,00 Kč 19.11.2019 19:22:33
9 500,00 Kč 19.11.2019 19:22:28
9 000,00 Kč 19.11.2019 19:21:28
8 500,00 Kč 19.11.2019 19:21:04
8 000,00 Kč 19.11.2019 19:20:02
7 500,00 Kč 19.11.2019 19:19:25
7 000,00 Kč 19.11.2019 19:18:50
6 500,00 Kč 19.11.2019 19:18:17
6 000,00 Kč 19.11.2019 19:17:41
5 500,00 Kč 19.11.2019 19:17:25
5 000,00 Kč 19.11.2019 19:16:40
4 900,00 Kč 19.11.2019 19:16:28
4 800,00 Kč 19.11.2019 19:16:07
4 700,00 Kč 19.11.2019 19:15:50
4 600,00 Kč 19.11.2019 19:15:36
4 500,00 Kč 19.11.2019 19:15:22
4 400,00 Kč 19.11.2019 19:15:17
4 300,00 Kč 19.11.2019 19:15:13
4 200,00 Kč 19.11.2019 19:15:02
4 100,00 Kč 19.11.2019 19:14:39
4 000,00 Kč 19.11.2019 19:12:50
3 900,00 Kč 19.11.2019 19:12:33
3 800,00 Kč 19.11.2019 19:11:11
3 700,00 Kč 19.11.2019 19:09:35
3 600,00 Kč 19.11.2019 19:08:37
3 500,00 Kč 19.11.2019 19:08:24
(limitem)
3 400,00 Kč 19.11.2019 19:08:23
3 300,00 Kč 19.11.2019 18:33:42
(limitem)
3 200,00 Kč 19.11.2019 18:33:42
3 100,00 Kč 19.11.2019 17:53:47
(limitem)
3 000,00 Kč 19.11.2019 17:53:47
2 900,00 Kč 19.11.2019 16:15:03
(limitem)
2 800,00 Kč 19.11.2019 16:09:35
2 700,00 Kč 19.11.2019 12:20:03
2 600,00 Kč 19.11.2019 06:34:06
2 500,00 Kč 13.10.2019 22:55:02
2 400,00 Kč 10.10.2019 07:45:44
2 300,00 Kč 3.10.2019 19:50:45
2 200,00 Kč 22.9.2019 08:03:25
2 100,00 Kč 19.9.2019 18:13:54
2 000,00 Kč 16.9.2019 08:54:42