Podhájská Minka
Číslo položky: 5447
popis: Olej na plátně, rozměr 54 x 68, signováno vlevo dole Minka Podhájská 1931.Odhadní cena : 10 000 - 15 000 Kč.
o autorovi: Narodila se 1.12.1881 ve Vídni a zemřela 19.9.1963 v Liberci.
Umělecky se vzdělával u L. Michalka a A. Boehma, dřevoryt se učila u F. Königa. Věnovala se hlavně designu dětských hraček (byly to dřevěné soustružené hračky, později hračky textilní) a ilustrátorské tvorbě . Po 1. světové válce přesídlila do Prahy a stala se profesorkou na státní škole Ústavu pro domácí průmysl. Zabývala se i řezbářstvím a dekorativní malbou.
(Výtvarné centrum Chagall, Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
5 500 Kč