Gaber Stanislav
Číslo položky: 9143
popis: Olej na lepence, rozměry : 14 x 9 cm
o autorovi: Narodil se roku 1908, zemřel v České Skalici v roce 2001, kde je i pochován. Rodák z Malé Skalice, studoval kreslení na královéhradecké reálce a na pedagogické škole v Praze. Na Vysoké škole architektury ČVUT studoval kreslení u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Vávry. Po studiích působil jako pedagog na gymnáziu v Rumburku, pracoval jako konzervátor památkové péče i jako scénograf. Od poloviny 60. let 20. století působil v Jaroměři na pedagogické škole a gymnáziu. Jeho výtvarné dílo je velmi pestré, zahrnuje kresby tužkou, uhlem, rudkou, pastelem, maloval olejovými a akvarelovými barvami, ovládal i malbu na dřevo, sklo, keramiku. Věnoval se volné i užité grafice, ilustrační a restaurátorské činnosti, navrhoval barevná okna a loutky. Náměty rád čerpal z rodného kraje, zajímal se o regionální historiografii.
Vyvolávací cena:
500 Kč
500 Kč

20.11.2019 22:16

500,00 Kč 26.9.2019 04:21:42