Vukovič Svetislav
Číslo položky: 5445
Moje sledované obrazy Pravoslavný kostel
popis: Olej na plátně, rozměr 50 x 70, signováno vpravo dole S. Vukovic 929 .Odhadní cena: 45 000 - 50 000 Kč.
o autorovi: Narodil se 9. 5. 1901 ve Vršci v bývalé Jugoslávii a zemřel v roce 1978.
Byl žákem akademie výtvarných úmění v Praze v letech 1921 až 1927 u profesorů Obrovského, Hynaise a Krattnera. Vystavoval souborně v Topičově saloně v květnu 1933 a v Bělehradě v roce 1934, kdy též maloval ikonostas prvního českého pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
7 500 Kč