Grabowski Jan
Číslo položky: 5444
Moje sledované obrazy Dívka s perlami
popis: Olej na plátně, rozměr 100 x 64,5 cm, signováno vpravo dole Grabowsky.
Jan Grabowski - absolvent Akademie výtvarných umění v Krakově; Získal diplom v malířském ateliéru prof. Zbigniew Pronaszko (1955). Beskid byl spoluzakladatelem skupiny působící v Bielsko-Biala v letech 1961-1987, které mají velký dopad na podnikatelské prostředí města Bielsko plastu. Umělec maloval krajiny, portréty, zátiší, stejně jako nástěnné malby v kostelech, vytvořené grafiky, sochařství. Jeho památky jsou, mimo jiné, v Bielsko-Biala. Byl vítěz Julian Fałat Stojan (1977), byl dvakrát oceněn na Národní výstavě Malba Bielsko podzim (1968, 1977); v roce 1994 oceněn prezidentem Bielsko-Biala Icarus za celoživotní dílo. Výstava obrazů Jana Grabowskiego (1912-1998), pořádaná u příležitosti 2012. stého výročí umělcova narození. K dispozici je výběr malíře konzervované dědictví, z nichž většina byla ztracena při požáru na jeho studio půdní byt v roce 1977.
Vyvolávací cena:
2 200 Kč
7 200 Kč