Rothmayer Otto
Číslo položky: 5441
popis: Kresba, rozměr 37 5 x 38,5 cm, nesignováno, nerámováno . Dílo získáno z rodiny autora.
o autorovi: (28. února 1892 v Praze – 24. září 1966, tamtéž)
Významný český architekt, žák a spolupracovník Slovince Jože Plečnika, kterého po jeho návratu do Lublaně, nahradil na pozici architekta Pražského hradu.
Narodil se v Praze v rodině truhláře a před 1. světovou válkou zahájil studia na Umělecko-průmyslové škole u Josipa Plečnika, jehož vliv jej poté provázel celý život. Následnou praxi vykonával v atelierech Ladislava Skřivánka, Pavla Janáka a Josefa Gočára, s nímž se podílel například na projektu pavilonu pro výstavu v Lyonu v roce 1920, aby nakonec zakotvil v hradním atelieru, který vedl, na doporučení Mánesa, jeho profesor z ÚMPRUM Plečnik.

Vyvolávací cena:
900 Kč
900 Kč

14.09.2017 22:10

900,00 Kč 13.9.2017 19:24:39