Stuchlík Kamil (Camill)
Číslo položky: 9005
Moje sledované obrazy Zátiší se džbánem
popis: Olej na lepence, rozměr 21 x 26 cm, nově rámováno
o autorovi: Narodil se 15. 11. 1863 v Děčíně a zemřel 2. 12. 1940 v Praze. Malíř v Praze, žák pražské akademie, odtud odešel do Mnichova. Malířství se oddal původně jako nadaný diletant, až pak v Mnichově v ateliéru L. Löfftze nabyl technické jistoty a věnoval se jen umění. Pracoval v ateliérech W. Firle a C. Mayera, odkud přicházely jeho první práce do Prahy. Kolem roku 1889 byly nejčastěji reprodukovány jeho perokresby, postavy dívek v kroji, pohledy do holandských jizeb atd. Maloval především podobizny.
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
2 100 Kč