Besse Raymond
Číslo položky: 9026
Moje sledované obrazy Marche An Berry
popis: Olej na plátně, rozměr 65 x 81 cm
o autorovi: 1899–1969 - byl francouzský umělec.
Raymond Besse přišel do Paříže v roce 1916. Poprvé vystavoval v Salonu des Indépendants v roce 1923. Poté pokračoval v vystavování svých děl v mnoha dalších výstavách a salonech, mezi nimi Salon d'Automne. Oblíbeným tématem Raymonda Besse byla Paříž.

Témata Raymonda Besseho z modrozelených pařížských čtvrtí, spojená s ponurým zasněženým počasím, dělají jeho umělecká díla často temná a smutná, důsledkem toho je mnoho lidí ignoruje. Tyto obrazy dávají dokonalý obraz o životě na předměstí Paříže během první části 20. století, daleko od idylických a barevných obrazů, které nechali umělci jako Édouard Cortès (1882–1969), Antoine Blanchard (1910–1988) a Eugène Galien-Laloue (1854–1941).

Umělec také maloval mnoho prací o Normandii, vesnicích v oblasti Yonne a krajinách kolem Moret-sur-Loing. Raymond Besse se na konci svého života konečně přestěhoval do oblasti Loiry a 5. března 1969 zemřel v Candé-sur-Beuvron, Loir-et-Cher.
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
9 000 Kč

19.11.2019 21:42