Bakulin Nikolaj
Číslo položky: 5325
Moje sledované obrazy Kytice s vlčími máky
popis: Olej na desce, rozměr 65 x 68 cm, signováno vlevo dole N. Bakulin, zaskleno.Vzadu razítko autora. Odhadní cena 15 000 - 20 000 Kč
o autorovi: Narodil se 29. 3. 1896 v Moskvě a zemřel v roce 1962 v Praze.
V letech 1914 – 1915 studoval na Akademii v Moskvě, 1921 – 1922 na vysokém učení technickém v Praze, 1922 – 1928 na Akademii výtvarného umění v Praze u Obrovského. Maloval hlavně podobizny. Byl přednostou malířské školy při Ruské akademii věd v Praze, starostou Svazu ruských výtvarných umělců, jejich výstav se účastnil. Kreslil též pro ruské časopisy.
Tomanův slovník
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
23 000 Kč