Defregger Franz
Číslo položky: 5307
Moje sledované obrazy Poslední rezervy
popis: Dřevoryt, rozměr ve výřezu 39,5 x 54 cm, Signováno v tisku F. Deflegger 1874, zaskleno - pasparta mírně poškozena. Válka páté koalice 1809 - tyrolské povstání
o autorovi: Franz Defregger se narodil 30. dubna 1835 v budově Ederhof ve Stronachu v Tyrolsku v rakouské říši

Poté, co jeho otec zemřel v roce 1858, Franz převzal farmu ve věku dvaadvaceti let. Během dvou let však prodal farmu a rozdělil se o peníze se svými sestrami, které chtěli emigrovat do Ameriky. Defregger se přestěhoval do Innsbrucku a studoval řezbářství u sochařství u profesora Michaela Stolze na Innsbrucker škole. Stoltz brzy poznal Defraggerův malířský talent a na podzim roku 1860 uspořádal schůzku s Karlem von Piloty na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Na návrh Pilotyho se Defregger zúčastnil přípravné třídy na Akademii s Hermannem Dyckem. 19. července 1861 absolvoval Defregger přijímací zkoušku a byl přijat do akademie. Na podzim tohoto roku se zapsal do malířské třídy, kterou vydal Hermann Anschutz.
V létě roku 1863, s podporou architekta Dominika Stadlera, vycestoval Defregger do Paříže, aby zvýšil studium na akademii. Poté, co strávil dva roky v Paříži, se Defregger vrátil do Mnichova v červenci 1865 a začal studovat v rámci pilotní akademie.
Během příštích několika let, Defregger také strávil čas ve východním Tyrolsku, kde malovat portréty jeho příbuzných a přátel. Mezi lety 1867 a 1870 spolupracoval s Hansem Makartem a Gabrielem Maxem v ateliéru mnichovského malíře historie Piloty. Jeho obrazy byly populární a brzy se stal umělcem. On byl profesor dějin malířství od 1878 k 1910 u mnichovské umělecké akademie. Upřednostňoval portréty, rustikální motivy z každodenního života a dramatické scény z tyrolského národního povstání z roku 1809.

V roce 1883 dostal Defregger řád za zásluhy z bavorské koruny a stal se rytířem shromážděné osobní šlechty. Získal četné ceny včetně pruského řádu za zásluhy o vědu a umění. V roce 1906 bylo jeho dílo vystaveno na výstavě německého století ve Berlíně. Defregger také spolupracoval s dalšími umělci ve studiu, zejména s Rudolfem Eppem, a vyvíjel styl, který je v souladu s mnichovskou školou.

Franz Defregger zemřel v Mnichově v roce 1921 ve věku 85 let. Byl pohřben v Nordfriedhofu v Mnichově.
Vyvolávací cena:
800 Kč
800 Kč

14.09.2017 21:55

800,00 Kč 6.9.2017 11:30:05