Zugel Willy
Číslo položky: 8961
popis: Porcelánová plastika, rozměry v.35 d. 26 cm značeno Rosenthal W.Zugel mírně poškozeno
o autorovi: (narozený 22. června 1876 v Mnichově , † 4. května 1950 v Wolkenhof / Murrhardt ) byl německý sochař .
prvorozený syn malíře zvířat Heinricha von Zügel , nejprve studoval malbu ve třídě svého otce na mnichovské akademii , ale od roku 1903 se obrátil na sochařství. Pobyt v Paříži v roce 1906, od roku 1910 člen Mnichovské secese . Žil střídavě v Mnichově a Murrhardt .
Reins stal se známý jako sochař zvířat, se kterým on je reprezentován v četných galeriích takový jako National galerie Berlín , Kunsthalle Brémy nebo Mnichov obecní galerie v Lenbachhaus stejně jako umělecká sbírka města Murrhardt . Vyrobil modely pro porcelánovou továrnu Philipp Rosenthal 1911-1926, porcelánovou manufakturu Nymphenburg 1911-1913, porcelánovou manufakturu Míšeň a od roku 1935 pro porcelánovou manufakturu v Mnichově-Allach , která otevřela široké publikum. Ve veřejném prostoru také vytvořily četné památky, včetně Památníku padlých první světové války v Murrhardt a památník Theodor Christomannos .

Vyvolávací cena:
8 000 Kč
8 000 Kč

23.09.2019 19:20

8 000,00 Kč 23.9.2019 17:41:47