Kobrle Karel
Číslo položky: 8957
popis: Kresba uhlem a křída, rozměry ve výřezu pasparty: 57 x 43 cm. Datováno 1901
o autorovi: 1879-1966
Vystudoval reálné gymnázium v Pardubicích a Uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Od roku 1909 středoškolský profesor kreslení v Příbrami. Tympanista a dirigent v Příbramské filharmonii a tympanista v chrámovém sboru u sv. Jakuba. Účastník místních uměleckých výstav. Tvůrce divadelních dekorací pro opery Hubička, Rusalka, Prodaná nevěsta ad. Autor obrazů, akvarelů a olejomaleb z Tater, Pootaví, Šumavy, Prachovských skal ad.
Vyvolávací cena:
800 Kč
1 600 Kč