Ježek Alois
Číslo položky: 5431
Moje sledované obrazy Před katedrálou
popis: Kolorovaná perokresba, rozměr malby 30 x 20 cm, signováno vpravo dole Jožek H. 25, zaskleno
o autorovi: Narodil se 1. 8. 1887 v Praze a zemřel v roce 1943.
Malíř a kreslíř.
Byl žákem na UMPRUM v Praze v letech 1904 - 1910 u prof. Dítěte a Maška. Studijní cesty pořádal do Drážďan, Mnichova, Vídně, Jugoslávie. Tvořil hlavně akvarely a barevné perokresby s motivy ze Staré Prahy. Vystavoval v řadě českých měst.
Vyvolávací cena:
900 Kč
1 500 Kč