Špitník (Špitálník) Ladislav J.
Číslo položky: 8816
popis: Olej na plátně, rozměry: 50,5 x 70 cm, z cest po Dubrovníku, rám poškozen
o autorovi: Narodil se 6.11.1901 v Praze.

Studoval u prof. Engelmüllera, A.Kalvody a J.A.Plačky. Podnikl studijní cestu do Itálie a na Jadran, Specializoval se realistickou krajinomalbou, malbu žánrů (prostředí železáren, trhů) a architektonických prvků (náměstí atd.).

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 900 Kč