Šíma Ladislav
Číslo položky: 8822
Moje sledované obrazy Valdek v Brdech
popis: Olej na plátně, rozměry: 90 x 78 cm, získáno z rodiny autora. Datováno 27.
o autorovi: 12.7.1885 (Praha) - 12.5.1956 (Benešov u Prahy) malíř - SVU Mánes, Akademie výtvarných umění, Praha . Šíma patřil od roku 1911 ke Skupině výtvarných umělců, na I. a II. výstavě Spolku vystavoval vedle malířů jako jsou Špála, Čapek a další. Na některých plátnech zaujme jeho fauvisticky uvolněný malířský rukopis a živá barevná škála. Dnes je spojen především s prostředím Benešovska, kde léta působil a s nímž je spojena řada jeho námětů. dílo: krajiny, figurální malby. Žák profesorů : Vlaho Bukovac, Bohumír Roubalík, František Thiele)Zastoupen v Galerii hlavního města Prahy
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
6 000 Kč